Ile kosztuje hormon wzrostu?

Hormon wzrostu jest niezwykle cenny, ale używanie go w formie iniekcji w kulturystyce i sporcie jest zabronione i traktowane jako doping. Przekłada się to na wysoką cenę HGH. Dostępność hormonu wzrostu jest raczej niska. Sprawia to, że na rynek trafiają liczne podróbki, tańsze od oryginału. Za prawdziwy hormon wzrostu trzeba niestety trochę zapłacić.

W przypadkach uzasadnionych wskazaniami medycznymi hormon wzrostu podawany jest nieodpłatnie. Najczęściej dotyczy to dzieci, u których zdiagnozowana została somatotropinowa niewydolność przysadki, powodująca bezpośrednio karłowatość, czyli zahamowanie wzrostu w okresie dziecięcym. Wskazania do podawania bezpłatnego hormonu wzrostu ustala endokrynolog.

Dystrybucja oraz sprzedaż leków opartych na hormonie wzrostu jest w Polsce ściśle kontrolowana. Zamówienia na hormon wzrostu składa Zakład Zmówień Publicznych, a następnie rozsyła do pacjentów. Z tego względu legalne nabycie HGH w Polsce jest niezwykle trudne.

Najtańsze i najłatwiejsze w dostępie są hormony wzrostu w tabletkach, które nie zawierają czystej somatotropiny, a jedynie takie składniki, które stymulują jej wytwarzanie w naturalnych warunkach przez ludzki organizm i podnoszą poziom insulinopodobnego czynnika wzrostu IGF-1. Cena hormonu wzrostu w tabletkach jest zróżnicowana i zależy od producenta oraz od ilości kapsułek w jednym opakowaniu. HGH w tabletkach kosztuje od 30 zł za sześćdziesiąt kapsułek do 170 zł za sto kapsułek.

Naturalny hormon wzrostu, który jest pozyskiwany z mózgów osób zmarłych (głównie niemowląt), kosztuje od 1200 do 1600 zł za ilość wystarczającą na jednomiesięczną kurację. Najczęściej jest on sprowadzany z Chin oraz Rosji. Naturalny hormon wzrostu, otrzymywany biotechnologicznie, stwarza ryzyko zarażenia chorobami prionowymi.

Syntetyczny HGH to koszt rzędu 2000 zł na jeden miesiąc, ale zdarza się, że na czarnym rynku można nabyć 16 jednostek hormonu wzrostu już za 700-1000 zł. Jest on znacznie bezpieczniejszy niż hormon wzrostu pozyskiwany z przysadek mózgowych osób zmarłych.

Bardzo wysoka cena powoduje, że hormon wzrostu stał się niezwykle ekskluzywnym produktem, który jest używany przez osoby bardzo poważnie traktujące swoje kulturystyczne treningi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Ile kosztuje hormon wzrostu?

  1. lucas pisze:

    Hgh jest już długi czas produkowany wyłącznie syntetycznie. Dostęp ogólnie nie jest trudny,wystarczy sie zapisać na osiedlową siłownię by poznać dilerów. Większość na rynku to tak jak zresztą ze sterydami-undergroundowe produkcje lub undergroundowe podróbki znanych firm. Cena sprawdzonego dobrego HGH to 150-180 zł za ampułkę 15iu(dawkuje się 2-4iu codziennie). Ampułka jest z podwójnym dnem i wciskając wieczko powodujemy że proszek miesza się z wodą. Płynna postać jest nietrwała,musi być przechowywana w lodówce i powinno unikać się wstrząsów. HGH w tabletkach? Jak może być Hgh w tabletkach jeżeli nie zawiera samotropiny? To tak jak mówienie o maśle nie zawierającym masła.

  2. Marian pisze:

    czy ten hormon wzrostu na pewno dziala???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zabezpieczenie antyspamowe. Rozwiąż działanie: *